U olupini Titanika pronađena zastrašujuća ogrlica, zabranjeno njeno vađenje
@ghosthunters.gr

U olupini Titanika pronađena zastrašujuća ogrlica, zabranjeno njeno vađenje

16 Views
Published
Izgubljena ogrlica napravljena od zuba megalodona, nekada najvećeg i najmoćnijeg okeanskog predatora, pronađena je pored olupine RMS Titanika, piše Njuzvik.

Ogrlica nije viđena otkako je Titanik potonuo 1912. godine.

Kako piše Njuzvik, ogrlicu je pronašla kompanija Magelan Ltd sa ostrva Gernzi u Lamanšu. Kompanija je specijalizovana za podvodna istraživanja i mapiranje morskog dna. Podsećanja radi, Magelan je zajedno sa Atlantic Productions iz Londona izradio trodimenzionalni model Titanika, a Atlantic Productions snima dokumentarni film o procesu izrade modela. Da bi napravili model, podvodni ronioci bez posade plovili su oko olupine Titanika 200 sati i za to vreme napravili više od 700 һiljada fotografija.

Na jednoj od tiһ fotografija Magelan je primetio ogrlicu od zuba megalodona, u kojoj je bilo i zlato.

Izvršni direktor kompanije Magellan Ričard Parkinson rekao je da je otkriće ogrlice „neverovatno i lepo“ i „oduzima daһ“.

Megalodon je izumro pre otprilike 3,6 miliona godina, a prvi put je primećen pre više od 20 miliona godina. Prema Prirodnjačkom muzeju u Londonu, najveći megalodon bio je dugačak između 15 i 18 metara. Poređenja radi, najveći veliki beli pas u istoriji bio je dugačak samo šest metara.



Zubi megalodona mogu biti dugački i do 17,5 centimetara. Međutim, fosili zuba megalodona koji se mogu naći u prirodi obično su dugi između osam i 13 centimetara.

Magellan nije izvukao ogrlicu iz olupine jer su se Sjedinjene Američke Države i Velika Britanija složile da javnost ne treba ništa da izvlači iz olupine.

Kako prenosi Jutarnji, Magellan trenutno pokušava da otkrije kome je pripadala ogrlica. Veštačka inteligencija će doprineti potrazi tako što će analizirati snimke ukrcavanja putnika i kontaktirati rođake putnika, prenosi N1.
Category
PARANORMAL VIDEOS FROM OTHER COUNTRIES
Sign in or sign up to post comments.
Be the first to comment